E-Ticaret Yazılımı - Betelgeuse Bilişim

E-Ticaret Yazılımı

E-Ticaret Yazılımı Nedir?

Dijital dünyada tüketici ile firmaları tek bir noktada birleştiren ve online alışveriş yapılmasına imkan sağlayan web sitelerine E-Ticaret siteleri adı verilir. E-Ticaret sitelerinde reel bir mağazada bulunan her şeyi bulabilirsiniz. Bu siteler sayesinde online ortamda bulunan tüm ürün ve hizmetleri, online ödeme seçenekleriyle satın alabilirsiniz. E-Ticaret sitelerinin oluşturulmasında ise E-Ticaret yazılımı rol oynar.

E-Ticaret Yazılımı Nasıl Olmalıdır?

  • Güvenli Olmalıdır: E-Ticaret sitelerindeki en önemli nokta sitenin güvenilirliğidir. Sunucularda herhangi bir problemle karşılaşmamak adına site altyapısı sağlam olmalıdır. Oluşabilecek saldırı, tehdit vb. siteye zarar veren etkilere karşı anında çözüm sunabilecek programların kullanılması gerekmektedir. Ayrıca sunucuda sadece saldırı, tehdit vb. sorunlar için değil, yedekleme için de uygun programların bulunması gerekmektedir. Böylelikle oluşabilecek veri kayıplarının önüne geçilmiş olur. Bunların yanında ödeme noktalarında müşterilerin kart bilgilerinin güvenliği için de 128bit ya da 256bit SSL şifreleme sistemi kullanılmalıdır.
  • Arama Motorlarına Yönelik Olmalıdır: E-Ticaret siteleri arama motorlarına uygun yazılımlardan oluşmalıdır. Otomatik site haritası oluşturulmalı ve bu site haritası tüm arama motorlarında tanınabilir hale getirilmelidir. Ayrıca web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların davranışlarını analiz edebilmeniz açısından arama motorlarının analitik eklentilerinin kurulmuş olması gerekmektedir. Özellikle bir SEO eklentisine sahip olunması gerekmektedir. SEO, arama motorlarında etkili bir sıralamaya gelmenizde en kilit noktadır.
  • Yönetim Paneli Rahat ve Kullanılabilir Olmalıdır: E-Ticaret sitelerinde en fazla kullanılan 3 alan vardır. Bu alanlar; ürün ekleme, sipariş kontrolü ve kargo takiptir. Öncelikle bu alanların rahat ve kolay kullanılabilir olmasını sağlamalısınız. Çünkü müşterilerin ürün ekleyip, çıkarabilmeleri, kargolarının nerede olduğunu öğrenebilmeleri gibi işlemlerini kolay ve rahat bir şekilde yapabilmeleri gerekir.
  • Sanal Pos ve Alternatif Ödeme Seçenekleri: E-Ticaret sitelerinde ödeme seçeneklerinin çeşitli olması en önem verilen noktalardandır. Eğer sitenizden yapılacak alışverişlerde kredi kartı ödeme seçeneği sunuyorsanız sanal pos ve 3D secure E-Ticaret yazılımının problemsiz olması gerekir.

E-Ticaret Yazılımında Sık Sorulan Sorular

Ürün Fotoğrafları Kime Ait?

İstenilmesi durumunda ürünlerinizin resimlerini extra ücretlendirme karşılığında bizde işleyebiliriz.

Ürünlerimi Mobilden Yükleyebilecekmiyim?

Evet tarafınıza iletilen admin paneli ile her cihazdan erişim sağlayıp ürünlerinizde istediğiniz değişiklikleri yapabileceksiniz.

E-Ticaret Sitemde Kredi Kartı İle Ödeme Olacak mı?

Evet! istenilmesi durumunda Sanal Pos entegrasyonu yapılmaktadır.Size kalan Sanal Pos hizmeti veren firma ile anlaşmanız gerekmektedir. Ön başvuru tarafımızca yapılmaktadır.

Yönetim Paneli Eğitimi Veriyor Musunuz?

Evet! proje tamamlanması gerçekleştikten sonra tarafınıza eğitim atanıyor. Eğitim sonrasında aklınıza takılan soruları yanıtlıyoruz.

Teknik Destek Alabilirmiyim?

Evet 7/24 ücretsiz teknik destek alabilirsiniz. Sitenizden admin panel içerisinde teknik destek al kısmından veya sitemiz içerisinde üye olduktan sonra destek talebi kısmından şikayetlerinizi ve teknik destek almak istediğiniz konuyu detaylı açıklamınız durumunda teknik ekip en kısa sürede size dönüş sağlamaktadır.

Diğer Hizmetlerimiz

Web Tasarım ve Yazılım
Mobil Uygulama Geliştirme
E-Ticaret Yazılımı
B2B&B2C Yazılımı
Kurumsal Kimlik
Özel Yazılım
Sosyal Medya Yönetimi
Network Marketing Yazılımı
Paket Yazılım