B2B&B2C Yazılımı - Betelgeuse Bilişim

B2B&B2C Yazılımı

B2B Nedir?

B2B iş modeli (Business to Business), bir üretici, toptancı veya bir perakendeci ile diğer işletmeler arasındaki faaliyetler veya operasyonlardır. İşletmeden işletmeye ticareti ifade eder. Tedarik zincirinde, bir şirketin üretim süreçleri için diğer şirketlerden hammadde satın aldığı çok sayıda alıcı firmalar, B2B iş türünde yer almaktadır. İşletmeler arası pazarlama, bir ürün veya hizmeti başka bir şirkete pazarlamak ve dağıtmak için tüm eylemleri ve süreçleri içerir. Başka bir deyişle, tüketicilere yönelik değil, diğer işletmelere yönelik pazarlamadır. Günümüzde birçok sanal mağazada B2B firmalarına rastlamak mümkün. Sanal pazar yerleri geliştikçe, B2B e ticaret sektörünün de bir parçası haline geldi. Günümüzün modern işletme pazarları, her zamankinden daha otomatik ve daha çok ürün çeşidini barındırıyor. MarTech (Pazarlama + Teknoloji) araçları katlanarak büyüyor. Bu da B2B pazarlamayı online satın almada her geçen gün daha kullanılabilir hale getiriyor.

B2C Nedir?

“Business to Costumer”, teriminin kısaltılmış hali olan B2C (Türkçe ifade ile işletmeden tüketiciye) ticareti ifade eder. Son tüketiciye satışı internet üzerinden yapılan mal veya hizmetler B2C e ticaret dahilindedir. Firmadan tüketiciye bireysel olarak yapılan bu alışveriş, B2C’den çok farklı özellikleri içerir. Örneğin B2C iş modelinde ürünün tedarik süreci çok daha kısadır. Fiyatları anında görüntüleyebilir veya farklı türde pek çok ödeme türü arasından istediğinizi seçebilirsiniz.

B2B & B2C Yazılımında Sık Sorulan Sorular

B2B Yazılımı Sadece Toptancılar Gibi İşletmeler İçin mi?

Hayır şirketler arası yapılan tüm ticaretiniz için b2b yazılımı kullanabilir.

B2C E-Ticaret Özelliği Var mı?

Evet! elastic B2B yazılımı olduğu kadar ileri seviye e-ticaret yazılımı olarak kullanılabilir.

B2B ve B2C Birlikte Kullanılır mı?

Evet kullanabilirsiniz. Ürünlerin fiyatlarını giriş yapan kullanıcılara göre farklılık gösterecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda ürünlere girilecek fiyatlamalarda bir sınır bulunmamaktadır.

Bize Özel Geliştirme ve Kodlama Yapıyor musunuz?

Evet! isteklerinize ve ihtiyaçlanırıza göre şekillendirebiliriz.

Teknik Destek Alabilirmiyim?

Evet 7/24 ücretsiz teknik destek alabilirsiniz. Sitenizden admin panel içerisinde teknik destek al kısmından veya sitemiz içerisinde üye olduktan sonra destek talebi kısmından şikayetlerinizi ve teknik destek almak istediğiniz konuyu detaylı açıklamınız durumunda teknik ekip en kısa sürede size dönüş sağlamaktadır.

Diğer Hizmetlerimiz

Web Tasarım ve Yazılım
Mobil Uygulama Geliştirme
E-Ticaret Yazılımı
B2B&B2C Yazılımı
Kurumsal Kimlik
Özel Yazılım
Sosyal Medya Yönetimi
Network Marketing Yazılımı
Paket Yazılım